przeglądy

Regularne przeglądy kserokopiarek, czy wszelkich urządzeń drukujących to niezbędny element sprzyjający długiemu i sprawnemu ich funkcjonowaniu. Dobry, wykwalifikowany serwis jest w stanie zapewnić kompleksową opiekę nad Państwa drukarką, kserokopiarką, ploterem czy urządzeniem wielofunkcyjnym.

Przystępując do pracy serwisant weryfikuje stan techniczny urządzenia, sprawdza zużycie tuszy/tonerów oraz stopień eksploatacji wszelkich podzespołów. Po wykonanym przeglądzie informuje o najbliższych działaniach, które należy wykonać. Podaje także orientacyjne terminy kolejnych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania maszyny, zabiegów.

Kserokopiarki to zazwyczaj mocno eksploatowane urządzenia w wielu firmach. Aby zapewnić nieprzerwane funkcjonowanie swoim sprzętom, należy szczególną uwagę zwrócić na systematyczną kontrolę ich sprawności. Nawet niewielka usterka może spowodować szereg idących za nią nieprawidłowości i kolejnych zniszczeń, dlatego jako doświadczony serwis zalecamy Państwu regularne przeglądy swoich kserokopiarek. Poniżej znajdą Państwo opis czynności wykonywanych podczas każdej z takich kontroli.

Przeglądy kserokopiarek - czynności wykonywane podczas konserwacji

Czyszczenie optyki

Nasz pracownik dokładnie wyczyści wszelkie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania skanera elementy optyczne, takie, jak: szyba, lustra, wewnętrzne lustra (występujące w kserokopiarkach analogowych), czujnik CCD (w kserokopiarkach cyfrowych) oraz wykona smarowanie prowadnic.

Czyszczenie modułu bębna

Bardzo ważnym etapem w prawidłowo wykonanym przeglądzie jest staranne wyczyszczenie całego modułu bębna. Moduł bębna to element odpowiedzialny za wydruk w całym procesie pracy kopiarki. Przenosi toner na papier, stąd niejednokrotnie podczas problemów z czytelnością wyprodukowanych dokumentów, obwinia się właśnie bęben.

Aby zapewnić sprawną pracę kopiarki, technik wykonuje gruntowne oczyszczanie elektrod i gniazd odpowiedzialnych za ładowanie. Sprawdza także lampę kasującą, listwę przesypową, elektrodę umieszczoną za bębnem, czujnik bębna (jeżeli występuje), wywoływaczkę, elektrodę dolną i gniazda, a także czyści i smaruje układ zębatek.

Układ grzewczy

Na tym etapie sprawdzany jest stan wałka olejowego oraz wykonywane czynności związane z jego nasączeniem. Serwisant usuwa wszelkie zanieczyszczenia powstałe w wyniku pracy urządzenia. Elementy poddawane konserwacji: termistory, bezpiecznik, odkrywacze górne, odkrywacze dolne, blacha wejściowa do pieca, górny i dolny wałek.

Czyszczenie rolek

Serwisant przeprowadza gruntowne czyszczenie wszystkich rolek ciągnących i separujących występujących w RADF, dupleksie, kasetach, bankach, podajniku ręcznym, a także registrację wstępną oraz zasadniczą i pasy transportu (jeśli występują w urządzeniu).

Ogólne czyszczenie urządzenia

Wnętrze kserokopiarki, szczególnie po jej długiej eksploatacji wymaga kompletnego wyczyszczenia. Najczęściej spotykane w niej zanieczyszczenia to: pozostałości wysypanego tonera, kurz i różnego rodzaju zapylenia związane z użytkowaniem. Osoba wyznaczona do przeglądu urządzenia powinna zadbać o jego obudowę, a także wysypać toner, jeżeli znajduje się w pojemniku oraz sprawdzić, czy nie należy go wymienić.

Testy

Po zakończeniu prac kontrolnych należy dokładnie przetestować efekty wykonanych czynności. Serwisant powinien zweryfikować powstałe po przeglądzie wydruki i porównać je z tymi, które zostały przygotowane przed przystąpieniem do konserwacji.

Kolejnym etapem jest sprawdzenie poprawności działania RADF, dupleksu, sortera, finishera, kaset i innych opcji.

Na koniec należy wyregulować i skalibrować urządzenie.

Podsumowanie

Po wykonanych czynnościach określa się stan ogólny urządzenia oraz koszty koniecznych napraw i wymiany materiałów (jeżeli zachodzi potrzeba). Serwisant informuje także o kosztach, z jakim należy liczyć się w niedalekiej przyszłości. 

Jako firma z wieloletnim stażem zapewniamy, że systematycznie wykonywane przeglądy zapewniają płynność działań oraz długą i bezawaryjną pracę urządzenia.

przeglądy

Nowe sprzęty oraz wszelkie materiały eksploatacyjne znajdziecie Państwo pod adresem: www.agapo.pl

Obsługujemy firmy, instytucje państwowe (urzędy, szkoły, szpitale, biblioteki) oraz osoby prywatne.

Koszt diagnostyki w naszej firmie waha się od 20 zł w górę – w przypadku zlecenia naprawy Klient nie ponosi kosztów z tytułu wykonania diagnostyki!

przeglądy drukarek, przeglądy kserokopiarek, przeglądy urządzeń wielofunkcyjnych, przeglądy ploterów