Nowości technologiczne w świecie urządzeń biurowych

Na rynku wszelkich sprzętów biurowych jesteśmy już od ponad dwudziestu lat. Zdarza się, że nadal zaskakują nas wprowadzane przez wytwórców nowości i nowinki technologiczne. Ponieważ w ostatnim czasie obserwujemy spore zmiany, które zachodzą na rynku kserokopiarek, drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych, zdecydowaliśmy się zacząć o tym pisać!

Jeżeli dzieje się coś nowego, na pewno dowiecie się Państwo o tym tutaj!

Innowacja za innowacją…

…i wszystko wskazuje na to, że ten trend utrzyma się bardzo długo. Jeżeli już sami najwięksi gracze na rynku urządzeń biurowych wykazują, że tendencja do zakupu tego typu sprzętów nie tyle utrzymuje się, co z roku na rok stale wzrasta, możemy być pewni, że będziemy mieć w czym wybierać. A im dłużej największe marki będą walczyć o zainteresowanie proponowanymi produktami, tym lepiej dla ich potencjalnego odbiorcy.

Rok 2019 obfituje w kolejne zmiany technologiczne

Rok 2019 dopiero w połowie, a już okazał się wyjątkowo bogaty we wciąż pojawiające się nowości technologiczne. Kolejni najwięksi producenci urządzeń IT, tacy jak Epson, Ricoh, HP, Develop czy Konica Minolta proponują coraz to ciekawsze rozwiązania z zakresu obsługi dokumentów.

W tym roku mamy nadzwyczajny wysyp nowości technologicznych i udoskonaleń dla naprawdę każdego przedsiębiorcy. Zarówno małe, średnie firmy oraz wielkie korporacje z pewnością znajdą coś dla siebie spośród najnowszej oferty. Zmiany technologiczne dotyczą między innymi sposobu uzupełniania tonerów, technologii druku, czy wprowadzenia urządzeń określanych mianem “inteligentnych”.

Wydawać by się mogło, że w temacie sprzętów do wyposażenia biura mamy już wszystko – pora postawić na ulepszenia mające zapewnić nam większą wygodę.

Nowe technologie druku od Epsona – połączenie pigmentów z barwnikami – fenomenalne efekty odwzorowania barw

Bardzo ładnie w tym roku wypada Epson, który wprowadził w swoich atramentach połączył technologie barwnikowe z pigmentowymi, dzięki czemu uzyskał niezwykły zakres kolorów i płynne przejścia tonalne.

Producent wraz z innowacją wprowadził do swojej oferty słuszny podział atramentów ze względu na przeznaczenie. I tak oto mamy zakres materiałów eksploatacyjnych  dla użytkowników domowych, małych firm, firm, które posiadają minimalne wymagania względem uzyskanych wydruków, a także profesjonalistów: grafików, ilustratorów, fotografów i innych, którzy od druku wymagają najwięcej.

Zarówno użytkownicy domowi, jak i firmy mogą liczyć na możliwość drukowania zdjęć, kolorowych grafik i innych prac w doskonałej jakości. Pigmenty mają też tę zaletę, że doskonale odwzorowują barwy, np. kolor skóry, który rzeczywiście go przypomina. Do tej pory udawało się to głównie w profesjonalnych maszynach drukujących wykorzystywanych w poligrafii.

Inteligentne rozwiązania wielofunkcyjne – Ricoh wprowadza serię urządzeń z narzędziami do samodzielnego serwisowania

Nie oznacza to wcale, że serwisy nie będą miały co robić! Jednakże jest to rzeczywiście spore udogodnienie dla firm, które zwyczajnie nie mogą pozwolić sobie na dłuższe zastoje w pracy i oczekiwanie na kogoś z działu technicznego.

Ricoh w swoich najnowszych modelach monochromatycznych zastosował ciekawe i nowoczesne udogodnienia mobilne zarówno dla urządzeń z systemem Android jak i iOS(Mopria, AirPrint). Co najważniejsze, obsługa bezpośredniego druku mobilnego dostępna jest od ręki i to bez instalowania żadnych dodatkowych aplikacji!

Dodatkowym atutem Ricoha jest wprowadzenie udogodnień dla osób niepełnosprawnych. Coraz więcej firm otwiera się (i słusznie!) na zatrudnianie osób z niepełnosprawnością. Doskonale zdając sobie z tego sprawę, producent dopełnił nowe modele wyjątkowym ponad dziesięciocalowym panelem dotykowym z możliwością jego obracania pod kątem 65 stopni. Takie zastosowanie pojawia się już w inteligentnych modelach kopiarek IM C3000, IM C3000A i IM C2000.

Kolejnymi aspektami przemawiającymi za wyborem właśnie tych urządzeń są: bieżące aktualizacje dostępne bezpośrednio z panelu dotykowego, narzędzia do samodzielnego serwisowania oraz stale aktualizowane zabezpieczenia danych zawartych w dokumentach.

Nowa seria drukarek oraz urządzeń wielofunkcyjnych HP Neverstop Laser – z przeznaczeniem dla domu i małego biura

To był prawdziwy strzał w dziesiątkę! Jeśli jeszcze nie wiecie Państwo, na czym polega fenomen, już spieszymy z wyjaśnieniem…

Do tej pory urządzenia laserowe kojarzyły nam się z owszem, doskonałej jakości wydrukiem, ale też kłopotem w momencie wymiany kończącego się tonera. W tej sytuacji, trzeba było wzywać do pomocy serwisanta lub wspierać się pomocą dostępnych w Internecie filmów instruktażowych.

HP poszedł o krok naprzód i wprowadził długo wyczekiwane ułatwienie. Wraz z urządzeniem, otrzymujemy banalny wręcz sposób na wymianę tonera. Aplikator z czarnym proszkiem umieszczamy w specjalnie przeznaczonej do tego szczelinie, która znajduje się w górnej części drukarki/kopiarki pod gumową zaślepką. Następnie aplikator dociskamy, przekręcamy i ruchem przypominającym wykonanie zastrzyku, zsypujemy do środka.

Urządzenia Neverstop Laser nie posiadają kartridży, co jest pierwszym na świecie tego typu rozwiązaniem!

Póki co w ofercie HP możemy liczyć jedynie na urządzenia monochromatyczne. Ze względu na możliwe maksymalne miesięczne obciążenia korzystać z nich mogą jedynie użytkownicy domowi i małe firmy. Mocno wierzymy, że i to się zmieni. Tym bardziej, że producent zapewnia, że to jeszcze nie koniec!

Nowości technologiczne u Developa!

Seria wielofunkcyjnych kolorowych urządzeń laserowych Develop i-series zapewnia szereg rozwiązań dla średnich i dużych biur. Urządzenia marki Develop obsługują format SRA3 oraz zapewniają wyjątkowo dobre wydajności miesięczne. 

Zmienił się nieco design kopiarek, któremu dodano smaczku poprzez wprowadzenie kilku nowoczesnych rozwiązań wizualnych, np podświetlenia, czy nowoczesne wykończenia obudowy.

Linia i-series to trzy kolorowe kserokopiarki Develop ineo+ 250i, ineo+ 300i oraz ineo+ 360i. Są to następcy znanych i cenionych biurowych kombajnów ineo+ 258, ineo+ 308 i ineo+ 368. 

Kopiarki marki powstałej z ramienia Konica Minolta mają szerokie możliwości rozbudowy. Można je uzupełnić o szereg opcji do wykańczania prac, a także fax, antywirus czy dodatkowe kasety. 

Drukarki, kserokopiarki, sprzęty IT, komputery, laptopy

To tematy, wokół których będziemy się obracać pisząc dla Państwa. Będziemy poruszać nie tylko kwestie nowości technologicznych i wszelkich nowinek, ale także opowiemy o dobrych, sprawdzonych urządzeniach. Zaprezentujemy rankingi, przygotujemy porównania i, mamy nadzieję, ciekawe zestawienia. 

Liczymy, że z naszą pomocą świat urządzeń biurowych będzie dla Państwa przystępniejszy!

Życzymy udanej lektury i zachęcamy do odwiedzania naszych stron,

zespół PC-NET