Wymiana tonera w urządzeniach Ricoh

Wymiana tonera w urządzeniach Ricoh

Wymiana tonera w urządzeniach drukujących Ricoh wbrew pozorom nie jest aż tak trudną czynnością do samodzielnego wykonania, jak mogłoby się z początku wydawać. Może zdarzyć się sytuacja, że technik akurat nie będzie mógł podjechać. Warto wtedy wiedzieć, jakie czynności związane z wymianą tonera należy wykonać.

Podstawowe zasady dotyczące wymiany tonera w urządzeniach Ricoh

Jest kilka zaleceń ze strony producenta, do których należy się zastosować wymieniając wkład. Toner nie powinien być narażony na długotrwałe działanie promieni słonecznych, nie powinno się także pozostawiać otwartej przedniej pokrywy na dłużej niż wymaga tego proces wymiany. Wkłady, które zostały wystawione na długą ekspozycję słoneczną najpewniej uległy uszkodzeniu. Wydruk z użyciem tonera, który narażono na działanie promieni UV może ulec znacznemu pogorszeniu, należy go zatem wymienić na nowy.

Wymiana tonera w urządzeniach Ricoh - film instruktażowy

Wymiana tonera w urządzeniach Ricoh to nic trudnego!

Jak widać na powyższym krótkim filmiku, cały proces nie wygląda groźnie i sprowadza się do kilku prostych czynności. Najważniejsze, by dobrze zapoznać się ze swoją kserokopiarką i wiedzieć, co po kolei robić, tak by nie narazić tonera lub samej kopiarki na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Przyznacie, że to nic skomplikowanego?

Urządzenia wielofunkcyjne Ricoh

Zapraszamy do sklepu on-line, w którym oferujemy urządzenia do biura (od kserokopiarek, przez materiały eksploatacyjne, aż po sprzęt komputerowy i akcesoria biurowe). Pomożemy dobrać odpowiednie urządzenie zgodnie z Państwa zapotrzebowaniem.

Potrzebny serwis?

Serwisem urządzeń biurowych zajmujemy się już przeszło 20 lat. Zachęcamy do kontaktu, jeżeli potrzebujecie Państwo szybkiej diagnozy i naprawy swojego sprzętu.

Naprawa, serwis, sprzedaż urządzeń do biura

ul. Storczykowa 13 42-224 Częstochowa

Zadzwoń

tel. 793 900 878

Dodaj komentarz