HP NEVERSTOP

HP Neverstop 

Rok 2019 obfituje we wciąż pojawiające się nowości. Producenci prześcigają się w kolejnych propozycjach i zastosowanych innowacjach, ale dawno nikt nie zaskoczył tak mocno, jak HP. 

Już po oficjalnej prezentacji najnowszych urządzeń do domu i małego biura firmy HP. W połowie lipca 2019 roku mają pojawić się w sprzedaży cztery urządzenia znanej marki sprzętów drukujących i komputerowych: dwie drukarki laserowe oraz dwa urządzenia wielofunkcyjne. Znamy już ich symbole: HP Neverstop 1000a – drukarka laserowaHP Neverstop 1000w – bezprzewodowa drukarka laserowaHP Neverstop 1200a – wielofunkcyjne urządzenie laserowe, a także HP Neverstop 1200w – bezprzewodowy odpowiednik modelu HP Neverstop 1200a.

Prace nad nowymi urządzeniami do druku trwały około 18 miesięcy. W tym czasie wykonywano wszelkie testy jakościowe i wydajnościowe, aby na rynek trafiły sprzęty spełniające najwyższe kryteria stawiane przez firmę. Dodatkowo HP przeprowadzało badania na temat upodobań i problemów konsumentów związanych z użytkowaniem drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych. W ich wyniku okazało się, że najistotniejsza jest przede wszystkim wygoda – klienci są w stanie zapłacić więcej, by móc korzystać z urządzenia w pełni (zwracano uwagę na możliwości połączeń mobilnych, uciążliwe wymiany tonerów i samo wyszukiwanie odpowiednich materiałów eksploatacyjnych do swoich sprzętów).

HP chce w ciągu roku od rozpoczęcia sprzedaży opanować rynek urządzeń laserowych do 10-15%. To wysoko postawiona poprzeczka, ale osiągalna biorąc pod uwagę wciąż rosnące potrzeby klientów.

O co całe zamieszanie?

W innowacyjnych rozwiązaniach HP zastosowano system ładowania tonera, pozwalający na uzupełnienie zbiornika w około 15 sekund (według danych producenta). Samo napełnienie pojemnika jest banalnie proste – wystarczy umieścić zasobnik z tonerem w odpowiednim otworze umieszczonym w górnej części urządzenia a następnie wcisnąć zawartość zupełnie jak w strzykawce. Dzięki takiemu rozwiązaniu został wyeliminowany problem z uzupełnieniem tonerów i wzywaniem serwisu. Samo napełnienie nie powoduje także zabrudzeń. Aplikatora można użyć tylko raz, dodatkowo został on zabezpieczony czipem. Koszt tonera ma wynosić ok. 49 zł brutto a jego wydajność szacuje się na 2,5 tysiąca stron A4. Producent zapewnia, że koszt wydruku jednej strony formatu A4 nie przekroczy 2 groszy stosując oryginalne materiały eksploatacyjne. To również krok firmy HP w kierunku walki z konkurencją zamiennych materiałów innych firm. 

Urządzenia laserowe dla domu i małej firmy

Seria Neverstop została zaprojektowana z przeznaczeniem dla użytkowników domowych oraz małych firm zatrudniających do 10 osób. Miesięczne obciążenia nowej linii laserówek HP powinny mieścić się w granicach od 250 do 2,5 tysiąca stron. Jak zapowiada firma, jeżeli urządzenia przyjmą się na rynku, planowane są produkcje tego typu rozwiązań także dla dużych przedsiębiorców.

HP Neverstop 1000a oraz 1000w - monochromatyczne drukarki laserowe w wersji podstawowej i bezprzewodowej

Drukarki obsługują dynamiczne zabezpieczenia, które pozwalają na używanie jedynie oryginalnych tonerów firmy HP. Drukują w czerni do 20 stron A4 na minutę, a maksymalna rozdzielczość druku to 600 x 600 dpi. Urządzenia są w stanie wytrzymać miesięczne obciążenia do 20 000 stron A4. Imponująca jest też liczba obsługiwanych systemów operacyjnych: HPSimplifiedLight; font-size: 18.08px; letter-spacing: 0.3px;”>Windows® 10, 8.1, 8, 7: procesor 32-/64-bitowy, 2 GB wolnego miejsca na dysku twardym, napęd CD-ROM/DVD lub połączenie z Internetem, port USB, Internet Explorer; Apple®OS X EI Capitan (v10.11), macOS Sierra (v10.12), macOS High Sierra (v10.13), 1,5 GB wolnego miejsca na dysku twardym, wymagane połączenie z Internetem, USB; Linux. Uwaga! Drukarki nie obsługują systemu Windows® XP (64-bitowego) ani systemu Windows Vista® (64-bitowego); Nie wszystkie „zgodne systemy operacyjne” są obsługiwane przez oprogramowanie dołączone do produktu; Pełny pakiet oprogramowania jest dostępny tylko dla systemów Windows 7 i nowszych; W przypadku systemów Windows Server 2008 R2 64-bitowego, 2012 64-bitowego, 2012 R2 64-bitowego, 2016 64-bitowego instalowany jest tylko sterownik druku. System operacyjny Windows RT do tabletów (32-/64-bitowy) wykorzystuje uproszczony sterownik druku HP zintegrowany z systemem operacyjnym RT; Systemy Linux wykorzystują oprogramowanie systemowe HPLIP.

Obsługiwane formaty papieru: HPSimplifiedLight; font-size: 18.08px; letter-spacing: 0.3px;”>A6; A5; A4; Koperta nr 10; Koperta C5; Koperta DL B5 (JIS); Od 105 x 148,5 do 215,9 x 297 mm. Dodatkowo urządzenia wyposażone są w 32 MB pamięci standardowo (maksymalna możliwość wynosi tyle samo) oraz wygodny LEDowy wyświetlacz do obsługi. Producent zapewnia roczną ograniczoną gwarancję, na której temat więcej informacji tutaj: https://www.support.hp.com/pl-pl

Wielofunkcyjne monochromatyczne urządzenia laserowe bez kartridży - HP Neverstop 1200a oraz Neverstop 1200w

Urządzenia pozwalają na drukowanie, skanowanie i kopiowanie przy zapewnieniu wysokiej jakości druku i jednocześnie niskich jego kosztach. Drukowanie monochromatyczne odbywa się z prędkością do 20 stron na minutę przy formacie A4, a wydruk pierwszej strony A4 po wyjściu urządzenia ze stanu gotowości uzyskujemy w ciągu jedynych 7,6 sekund. Normatywny miesięczny cykl pracy (dla formatu A4, zakładający zarówno wydruki tekstu jak i obrazów) producent szacuje na 20 000 stron. 

HP Neverstop 1200a i 1200w obsługują te same systemy operacyjne, co w przypadku drukarek Neverstop, a także te same formaty papieru i kopert. Identycznie jest również jeżeli chodzi o oznaczenia modeli w kwestii obsługi – bezprzewodowy tryb łączenia oferuje Neverstop 1200w.

Rynek urządzeń biurowych zdobyty przez HP?

Jeżeli dobrze pójdzie i wyniki sprzedaży najnowszych urządzeń Neverstop okażą się zadowalające, HP planuje zastosować swoje innowacje w większych kserokopiarkach i zdobyć klientów z dużych firm. Czas pokaże, jak przyjmą się nowe technologie, które naszym zdaniem są strzałem w dziesiątkę.

Dodaj komentarz