Sharp MX-B350W – nowe wielofunkcyjne urządzenie z faksem

Sharp - urządzenia wielofunkcyjne, kserokopiarki, drukarki

Sharp MX-B350W - najnowsze wielofunkcyjne urządzenie do dynamicznych środowisk biurowych

Wraz z modelem MX-B350W Sharp zaczął podążać za konkurencją, która w tym roku jest wyjątkowo płodna i co rusz, wypuszcza coraz lepsze rozwiązania biurowe. Brakowało jedynie porządnego sprzętu obsługującego maksymalnie format A4 skierowanego do mniejszych grup roboczych. I tą właśnie lukę w rynku idealnie wykorzystał Sharp.

Sharp MX-B350W wielofunkcyjne monochromatyczne urządzenie 4w1

Coraz częściej nowoczesne miejsca pracy stawiają na kompaktowe urządzenia dające mnogość funkcjonalności. Zamiast kilku sprzętów, wolimy zainwestować w jeden, który nie dość, że zajmuje znacznie mniej miejsca, to daje szereg możliwości niedostępnych z poziomu pojedynczych maszyn.

MX-B350W pasuje tam, gdzie czas ma największe znaczenie

Wielofunkcyjność to nie jedyna zaleta nowego urządzenia marki Sharp. Największą przyjemność w jego użytkowaniu sprawia niezawodna i błyskawiczna praca w sieci, która pozwala na ekspresową wymianę plików pomiędzy zespołem pracowników. Świetnym rozwiązaniem okazuje się możliwość kolorowego skanowania do wielu odbiorców. Dodatkowo wbudowany dupleks zaoszczędzi czas oczekiwania na dwustronne wydruki i kopie aż o połowę. 

Kolejnym punktem, na który warto zwrócić swoją uwagę jest jednoprzebiegowy automatyczny podajnik dokumentów RSPF. Podajnik pomieści do 50 arkuszy A4, dzięki czemu konieczność ich dokładania zachodzi znacznie rzadziej. Za pomocą RSPF możemy także skanować z prędkością do 40 stron na minutę, co w zupełności wystarczy na potrzeby niewielkiego biura. 

Ciekawym dodatkiem jest obsługa funkcji LDAP, która ułatwia wyszukiwanie adresów mailowych.

Dokładne skanowanie dokumentów tożsamości

Funkcja, którą oferują już wszystkie marki urządzeń biurowych więc niczym nowym nie zaskakuje. Ważne, że jest i sprawdza się wzorowo. Dokumenty wychodzą ostre i wyraźne i w sumie nic więcej nie trzeba dodawać, poza tym, że w tym modelu wystarczy użyć jednego przycisku, by skopiować dowód osobisty z dwóch stron na jednej kartce papieru. 

Standardowe wyposażenie kserokopiarki Sharp MX-B350W

Wielofunkcyjne monochromatyczne urządzenie 4w1 Sharp

W standardzie otrzymujemy to, co najważniejsze w perspektywie zręcznej i wygodnej pracy z dokumentami oraz podczas obsługi interesantów. Zestaw jest wyposażony w kasetę pojemności 500 arkuszy, wspomniany już wcześniej, jednoprzebiegowy automatyczny podajnik dokumentów RSPF o pojemności 50 arkuszy, a także faks, monochromatyczną drukarkę i kopiarkę i kolorowy skaner. Producent dorzuca w pakiecie toner startowy na 6 000 kopii. 

Opcjonalne doposażenie modelu MX-B350W

Wielofunkcyjne urządzenie Sharp MX-B350W można wyposażyć dodatkowo w kasetę na 600 arkuszy, co łącznie daje nam już miejsce na 1150 arkuszy papieru. Teoretycznie kaseta na 550 kartek to już wystarczająco duża pakowność pozwalająca na oderwanie się na dłużej od kopiarki, ale jeżeli wydruków robi się rzeczywiście mnóstwo, możliwość rozbudowy też się przydaje.

Połączenia z urządzeniami mobilnymi

Funkcja bezprzewodowej łączności ze sprzętami mobilnymi – tabletami, smartphone’ami i laptopami oferowana jest przez producenta w standardzie. W dobie dzisiejszych czasów nikogo nie dziwi przesyłanie plików pomiędzy sprzętem biurowym a telefonem. Swoboda korzystania z urządzeń typu smart wymusiła na producentach kserokopiarek dostosowanie ich do aktualnych trendów i potrzeb biznesu. Model MX-B350W daje użytkownikom możliwość drukowania z poziomu telefonu czy tabletu przy użyciu wygodnej aplikacji Sharpdesk Mobile. 

Łatwośc obsługi

Wydawać by się mogło, że wraz z takimi funkcjami obsługa kopiarki Sharp musi być wyjątkowo trudna. Nic bardziej mylnego. Pięcioliniowy panel LCD wyświetla przejrzyste komunikaty i nie wprowadza w błąd. Klawisze funkcyjne pozwalają na zapisywanie najczęściej stosowanych ustawień po to, by w przyszłości można było do nich wrócić za pomocą jednego przycisku.

Ponadto, z przodu obudowy znajduje się złącze USB – możemy zatem drukować bezpośrednio z pendrive’a lub dysku przenośnego.

Bezpieczeństwo danych

Sharp MX-B350W korzysta z funkcji zaawansowanego szyfrowania sieciowego, które doskonale radzi sobie z ochroną danych za pomocą protokołów IPsec i SSL. 

Opcja uwierzytelniania jest również dostępna w standardzie i uniemożliwia nieupoważnionym osobom dostanie się do poufnych danych. Uwierzytelnianie pozwala na zapisanie do 30 użytkowników urządzenia.

Na koniec funkcja inicjalizacji danych, która wymazuje wszelkie przechowywane dane kopiarki w momencie wymiany urządzenia na nowe.

Monochromatyczne urządzenie 4w1 Sharp MX-B350W - design

Sharp MX-B350W wielofunkcyjne monochromatyczne urządzenie 4w1

Prosta, zwarta i kompaktowa obudowa mieszcząca w sobie wszystkie wyżej wymienione zalety, pozwala na swobodne umieszczenie sprzętu w dowolnym miejscu w biurze. Ten model możemy równie dobrze postawić na przeznaczonej do tego celu podstawie, jak również po prostu na biurku. 

Co by nie mówić model MX-B350W prezentuje się bardzo dobrze. Wykonano go z jasnych tworzyw, co sprawia, że idealnie wpasowuje się w aktualne wzornictwo i ładnie wygląda w każdym wnętrzu. Oprócz niewątpliwych walorów wizualnych docenić należy jakość wykonania, a ta wydaje się być na wysokim poziomie. 

Sharp MX-B350W wielofunkcyjne monochromatyczne urządzenie 4w1

Kup wielofunkcyjne urządzenie monochromatyczne Sharp MX-B350W na agapo.pl

Szukasz urządzenia do swojego biura obsługującego format A4? Na www.agapo.pl znajdziesz największy wybór kserokopiarek i sprzętów do biura w najniższych cenach! Kliknij w obrazek i przekonaj się sam!

Dodaj komentarz